acve
vahdet

Ağlaya Ağlaya Kur'an Okudu

Ağlaya Ağlaya Kur'an Okudu
Paylaş
2014-12-24 13:09:56
Hurma
Malatya’da çoğunluğu ev hanımı işitme engelli 20 kursiyerin Kur’an-ı Kerim öğrendiği kursta, kadınlar namaz kılma, ibadetler ve İslam dininin hükümleri konusunda da eğitim alıyor.
Malatya İl Müftülüğü’nce yaklaşık 9 ay önce işaret diliyle Kur’an kursu eğitimi verilmeye başlandı. İlk aylarda 6 işitme engelli kadının eğitim aldığı kursa zamanla talep artmaya başladı. Sessiz dünyalarındaki engellere aldırış etmeyen işitme engelli kadınlar, Malatya’da bu yıl ilk kez kendileri için düzenlenen kurslarda Kur’an-ı Kerim eğitimi alıyor.

ÖNEMLİ BİR BOŞLUĞU DOLDURDU

Kurs öğreticisi Sevim Çancı, “Bu zamana kadar Kur’an-ı Kerim’i bilen bir işitme engelliye rastlamadım. Kur’an harflerini dahi ilk kez burada öğrenmeye başladılar” dedi. Kursun açılmasıyla bu alanda önemli bir boşluğun dolduğunu vurgulayan Çancı, işitme engellilerin hayat içinde yaşadıkları zorluklara rağmen Kur’an öğrenmede istekli olduklarını söyledi.

AĞLAYA AĞLAYA KUR'AN OKUDU

Kursa başladıkları günden beri çok güzel anılar biriktirdiklerini ifade eden Çancı, kursiyerlerinden 49 yaşındaki Nermin Toper’in Kur’an okumaya ilk başladığında gözyaşlarını tutamadığını anlattı. Toper’e vakti evvelinde ‘Siz işitme engellisiniz, Kur’an öğrenemezsiniz’ dendiğini aktaran Çancı, Toper’in “Ama hocam bakın artık ben de okuyorum’ diyerek ağlaya ağlaya okuduğunu” söyledi.

İLİM - İRFAN

Ebubekir Sifil Hoca İslamoğlu’nu ele alıyor

Ebubekir Sifil Hoca İslamoğlu’nu ele alıyor ''İslamoğlu çok konuşuyor, çok yazıyor, çok şey söylüyor; ama dile getirdiği hakikatlerin hiç birisi yeni d...

Rukye tedavisi

Rukye tedavisi İnsan dünyaya gelişinden itibaren imtihan süreci işlemektedir. İnsanın dünya yaşamında karşılaştığı en büyük imtiha...

Hurma
İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı