acve
vahdet

İlk Kur'an-ı Kerim Tilaveti

İlk Kur'an-ı Kerim Tilaveti
Paylaş
2015-02-01 22:54:54
Hurma
En eski Kur'an-ı Kerim tilaveti 1885 yılında Hollanda asıllı Snouck Hurgronje tarafından kayıt altına alındı.Bu kayıt Dubai'deki Empty Quarter Galerisi'nde sergilenmektedir.
Fazlasıyla ihtilaflı bir figür olan Hollanda asılı Christiaan Snouck Hurgronje, Hac ritüelini öğrenmek için 1885 yılında Mekke'ye gitti. Bazılarına göre Mekke'de iken İslam'ı kabul etti, diğerleri ise onun Abdul Ghaffar adıyla tanınan bir ajan olduğuna inanıyordu.

Orada kaldığı süre boyunca birçok fotoğraf çekti ve ses kaydı aldı. Bu videoda ise o zamanlar Thomas Edison'un yeni üretmiş olduğu fonograf ile ses kaydı aldığı Duha Suresinin tilaveti yer almaktadır.

Hac belgeselini tamamlamak için beş ay kaldığı Mekke'de Hac ibadetini yapmaya da niyetlenmişti. Fakat Fransız Hükümetinin onun tarihi eserleri çalmaya yeltendiğine dair asılsız iddiaları sonucu Mekke'yi terk etmeye zorlandı.

Bu kayıt Dubai'deki Empty Quarter Galerisi'nde sergilenmektedir.

İLİM - İRFAN

Ebubekir Sifil Hoca İslamoğlu’nu ele alıyor

Ebubekir Sifil Hoca İslamoğlu’nu ele alıyor ''İslamoğlu çok konuşuyor, çok yazıyor, çok şey söylüyor; ama dile getirdiği hakikatlerin hiç birisi yeni d...

Rukye tedavisi

Rukye tedavisi İnsan dünyaya gelişinden itibaren imtihan süreci işlemektedir. İnsanın dünya yaşamında karşılaştığı en büyük imtiha...

Hurma
İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı