acve
vahdet

Selefi Parti'nin yöneticisi kaçırıldı

Selefi Parti'nin yöneticisi kaçırıldı
Paylaş
2015-11-28 20:07:00
Hurma
Mısır'da muhalif Selefi cephesinin yöneticisinin hükümet güçlerince kaçırıldığı iddia ediliyor. Selefi Cephe siyasi büro üyesi Saad Feyyad'dan beş günden bu yana haber alınamıyor.
Mısır’da muhalif selefi cephe, bir yöneticisinin güvenlik güçleri tarafından kaçırıldığını duyurdu.

Geçtiğimiz Pazartesi günü ailesiyle birlikte Kahire’de bir alışveriş merkezindeyken güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınan Selefi Cephe'nin siyasi büro üyesi Saad Fayyad'ın izine şu ana kadar rastlanmadı. Feyyad'ın nerede tutulduğu, ya da tutuklandıysa kimler tarafından tutuklandığı, hatta yaşayıp yaşamadığı bile bilinmiyor.
Selefi Cephe, Facebook hesabında yayınladığı bildiriye göre, Fayyad sivil polis tarafından gözaltına alındığından bu yana kayıp durumda. Güvenlik makamları onu tutukladığını yalanladıktan sonra ailesi, bulunabileceği her yerde aradı fakat ona ulaşamadı.

Selefi Cephe, güvenlik makamlarının Fayyad’ı gizli bir yerde tutukladığını ileri sürerek, yönetimi Fayyad’ı kaçırmakla suçladı.

Fayyad ailesine yakın bir kaynak, Fayyad’ın 28 Kasım 2014’te düzenlenen, cunta yönetimini devirmeyi hedeflenen ‘Gençlik İntifadası’na ilk çağıranlardan biri olduğu nedeniyle tutuklandığını düşündüğünü ifade etti.

Selefi Cephe, askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan Muhammed Mursi yanlısı Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak'ta yer alıyordu.

DÜNYA

Korkan Araplara 40 Milyar Dolarlık Silah Sattı

Korkan Araplara 40 Milyar Dolarlık Silah Sattı 11 Eylül suçlamalarıyla 750 Milyar Dolarına el koyduğu Suudi Arabistan üzerinden Körfez ülkelerini (gözlerini korku...

Barzani: 'Zor Durumdayız'

Barzani: 'Zor Durumdayız' Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani ve Girmani aşireti lideri Kenan Girmani'nin de katıldığı yeni yıl topla...

Hurma
İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı