vahdet E-Gazete Vahdet

Mekke'de korkutan yangın !

Mekke'de korkutan yangın !
Paylaş
18 Punto 16 Punto 14 Punto 12 Punto 2012-02-16 17:34:01
Kabe'nin hemen yanında yeni yapılan ünlü saat kulesinin yakınında bulunan bir otelde yangın çıktı, ilk bilgilere göre 16 kişi yaralandı.

Mekke'de korkutan yangın: 16 yaralı 

Suudi Arabistan'ın Mekke kentindeki bir otelde yangın çıktı. Kabe'nin hemen yanında yeni yapılan ünlü saat kulesinin yakınında bulunan bir otelde yangın başladı.

Mekke'de, Umre için kutsal topraklarda bulunanların kaldığı otelde çıkan yangında, gelen haberlere göre 16 kişinin yaralandığı bildirildi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA, tedavi için hastaneye kaldırılan 16 kişinin durumunun iyi olduğunu belirtti, ancak bu kişilerin milliyeti hakkında bilgi vermedi.

SPA, polisin yangının çıkış sebebini araştırdığını kaydetti..

İkindi namazından sonra çıkan yangına müdahale eden itfaiyeciler, dumandan zehirlenen hacı adaylarını camları kırarak dışarı çıkarmış, binanın çatısına çıkan bazı hacı adayları da helikopterlerle kurtarılmıştı.

İtfaiye ekiplerinin yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

DÜNYA

İsrail Hizbullah'a karşı teyakkuzda

İsrail Hizbullah'a karşı teyakkuzda Hizbullah'ın İsrail aracına gerçekleştirdiği saldırının ardından Lübnan sınırında İsrail askerleri teyakkuza ge...

Çipras'ın ilk yurtdışı ziyareti Güney Kıbrıs'a

Çipras'ın ilk yurtdışı ziyareti Güney Kıbrıs'a Yunanistan’ın yeni Başbakanı Aleksis Çipras ilk yurtdışı ziyaretlerini Güney Kıbrıs’a yapacak.

İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2014 Tüm Hakları Saklıdır.