vahdet E-Gazete Vahdet

Mekke'de korkutan yangın !

Mekke'de korkutan yangın !
Paylaş
18 Punto 16 Punto 14 Punto 12 Punto 2012-02-16 19:34:01
Kabe'nin hemen yanında yeni yapılan ünlü saat kulesinin yakınında bulunan bir otelde yangın çıktı, ilk bilgilere göre 16 kişi yaralandı.

Mekke'de korkutan yangın: 16 yaralı 

Suudi Arabistan'ın Mekke kentindeki bir otelde yangın çıktı. Kabe'nin hemen yanında yeni yapılan ünlü saat kulesinin yakınında bulunan bir otelde yangın başladı.

Mekke'de, Umre için kutsal topraklarda bulunanların kaldığı otelde çıkan yangında, gelen haberlere göre 16 kişinin yaralandığı bildirildi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA, tedavi için hastaneye kaldırılan 16 kişinin durumunun iyi olduğunu belirtti, ancak bu kişilerin milliyeti hakkında bilgi vermedi.

SPA, polisin yangının çıkış sebebini araştırdığını kaydetti..

İkindi namazından sonra çıkan yangına müdahale eden itfaiyeciler, dumandan zehirlenen hacı adaylarını camları kırarak dışarı çıkarmış, binanın çatısına çıkan bazı hacı adayları da helikopterlerle kurtarılmıştı.

İtfaiye ekiplerinin yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

DÜNYA

Başörtü yasağından sonra kravat mecburiyeti

Başörtü yasağından sonra kravat mecburiyeti Özbekistan'da başörtüsü yasağından sonra erkek öğrencilere de kravat takma zorunluluğu getirildi. Kurala uymaya...

Kanada'dan Ürdün'e yardım

Kanada'dan Ürdün'e yardım Kanada'nın, Ürdün için 185 milyon Kanada Doları (yaklaşık 148 milyon ABD Doları) değerinde yardım tahsis ettiği...

İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2014 Tüm Hakları Saklıdır.